Předchozí stránka
Další stránka

Přírodní, nefiltrované víno bez zbytečné chemie

Nefiltrované (jinak také selské) víno neztrácí filtrací antioxidanty, aroma ani chuť. Nepoužíváme aromatické kvasinky a obvykle nepřidáváme ani šlechtěné kvasinky. Vinný mošt necháváme kvasit přirozeným způsobem, kvasinkami přirozeně se vyskytující ve vinohradě a na hroznu.

Víno zraje na jemných kvasničních kalech a lahvujeme jej se všemi prospěšnými látkami. Je chuťově i vůní bohatší, díky tomu ve víně snadno rozeznáte vliv koštované odrůdy i vinohradu. Červené nefiltrované víno obsahuje vysoké množství resveratrolu, který má antioxidační a antibakteriální účinky. Pomáhá při ochraně kardiovaskulárního systému i proti neurologickým a nádorovým onemocněním. Sklenička každý den je jistě sympatičtější než syntetické potravinové doplňky.

V našich vínech je 6-10x méně síry než je obvyklé v lahvích z obchodu. Pachuť síry neucítíte při otevření lahve ani v dochuti při každém doušku. Vína pro vás stáčíme rovnou z ušlechtilých kalů pro rychlé vypití, bez filtrace a konzervace. Proto většinou nejsou vhodná pro archivaci. Archivní vzorky však můžete koštnout v našem sklepě :-)

Pro více informací se prosím začtěte do našeho blogu Vínovníček, sledujte a ptejte se nás přes Facebook či Twitter.

Josef Medek
+420 773 580 566
Na kopci 68
686 01 Uherské Hradiště