Předchozí stránka
Další stránka

Živá vína až k vám domů

Mladá vína lahvujeme těsně před odesláním přímo ze sudů, kde ještě zrají na jemných kalech. Naše vína jsou živá, můžou tedy mírně perlit na jazyku, mít drobný zákal nebo vinný kámen. Nefiltrujeme a síříme jen minimálně, abyste si mohli každou sklenku užít v plné parádě. Červeným je nejlíp ve sklepě nebo vinotéce, mladá dejte do lednice a vypijte do měsíce.

VENI, VIDI, VICI

Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Všechno poznání chce čas a trpělivost. Až pak věcem porozumíme, a to platí i o víně. Podle toho, jak k hroznům přistupujeme, můžeme vína na jejich cestě šetrně nasměrovat. VENI, VIDI a VICI vás provedou od jednoduchých čitelných vín po ta náročnější, která nic nedají zadarmo, ale o to jsou pak zajímavější. 

Vína VENI, zpracovaná moderním přístupem, zaujmou na první doušek. Jsou voňavá a snadno pitelná. Ideální jako vstupní brána pro začátečníky nebo pro chvíle, kdy si prostě potřebujete dopřát sklenku na chuť bez dalších složitostí.

Vína VIDI, zpracovaná tradiční metodou zrání na kvasnicích, si o svůj čas řeknou ve sklepě, v láhvi i ve sklence. Jsou vhodná pro ty, kteří už v životě něco viděli a nachutnali. Doporučujeme na ně nespěchat a užívat.

Vína VICI představují velké finále pro ty, kteří se prochutnali k náročnějším vínům. Dopřáváme jim dostatek klidu v dubových sudech a tak vznikají naše nejhlubší bílá, oranžová i červená vína. Za vaši trpělivost se odvděčí výjimečným zážitkem.

K degustacím z gauče posíláme podrobné informace po objednání vzorků. Můžete mít také privátní degustaci z gauče jen pro vaši rodinu, přátele nebo zaměstnance, poptávejte u Jaromíra na vase@vinarstvimedek.cz, balíčky tvoříme na míru dle vašeho rozpočtu.

Speciální nabídky také posíláme e-mailem.

Zážitky

Silvestrovské snoubení u Medků
2022/2023
4850
Silvestrovská degustace pro 12 degustátorů na plný úvazek (16:00 - 1:00). Těšit se můžete na přírodní vína, domácí kuchyni i tekuté speciály. Prochutnáte 30 až 50 vzorků, od mladých vín až po archivní a seriózní kousky. S víny také zasnoubíme sedm chodů z kuchyně paní Medkové. Silvestrovské bubliny vychutnáme s výhledem na ohňostroje z našeho kopce. A až vymyslíte, komu se takový zážitek bude líbit pod stromečkem, zařídíme i dárkový poukaz.
Vánoční dárkový poukaz
2600
2023
Komu vykouzlíte ten nejmilejší úsměv na tváři poukazem, který jde propít? Voucher jde vybrat na víno, ubytování i degustační večer. Do objednávky prosím přidejte jméno a kontakt na obdarovaného, poukaz zašleme na váš e-mail. Pokud si přejete voucher na jinou částku, napište nám na vase@vinarstvimedek.cz.

Sady vín po 6 lahvích

Škatule mladých vín
2022
suché, bílé
6x 0,75l l objemu
1350
Mladá vína, pár týdnů stará, nejblíže hroznům. Posbíráno, zkvašeno, lahvováno. Prochutnejte si hravost mladých vín v přirozené podobě. Ananasová Saphira, květinová Chardonnay, broskvový Sauvignon, pomerančová Pálava, tajemné Medkovo cuvée a hruškový Johanniter. Budou k objednání jen pár týdnů, tak neváhejte!
Škatule Sauvignonu
2021
suché, bílé
6x 0,75l l objemu
1560
Zvýhodněná škatule Sauvignonu 2021 (do Vánoc 2022). Doporučujeme skladovat naležato, ve stabilní teplotě 4-16 stupňů a vypít do června 2023.

Pro radost (VENI)

Hroznový mošt Chardonnay
2022
nealko, bílé
0,75l l objemu
155
100% mošt z naší Chardonnay. Krásná a čistá chuť hroznů. Posbírali jsme, odkalili, stočili, pasterovali, uložili. Neobsahuje žádnou síru, konzervanty ani barviva. Pro pití ředíme zpravidla 1:1, ale má dost kyselinky, aby bylo zajímavé i v ředění 1:5.
Sauvignon
2021
suché
0,75 l objemu
290
23° ČNM cukru při sběru
6,8 g/l kyselinky
4 g/l zbytkového cukru
13,5 % alkoholu
Broskvový kompot s angrešty, černým rybízem a meduňkou. Můžete také najít špendlíky, žlutý meloun, para ořechy s dozvukem chininu. Pohodový celovečerní parťák pro milovníky suchých a voňavých vín. Chutná nám o samotě i ve společnosti.
Muscaris
2020
suché
0,75 l objemu
220
22° ČNM cukru při sběru
5 g/l kyselinky
1,8 g/l zbytkového cukru
14 % alkoholu
Nektarinková šťáva s pomerančem, špetkou muškátového květu a závanem konvalinky. Voňavé odlehčení pro milovníky suchých rýňáků. Krásně se popíjí po celý večer a ráno je hlava lehká jako víno samo. Dokonale sedne do vinného střiku - ten rozhodně vyzkoušejte (v poměru 50:50) - víno je hutné, a jemně perlivá voda mu pomůže se rozprostřít.

Za odměnu (VIDI)

Chardonnay barrique
2018
suché
0,75 l objemu
320
13 % alkoholu
Neskutečně pohodová láhev, skvěle snoubí s krémovými polévkami. Luční květy, rum, kokos, čokoláda, zelená ryngle, nektarinka, bílá čokoláda, karamel. Když máte chuť zpomalit a nechat se unášet jemnými chutěmi.

Výjimečné příležitosti (VICI)

Piñotka barrique (VICI)
2018-2019
suché
0,75 l objemu
550
25° ČNM cukru při sběru
4,4 g/l kyselinky
2,4 g/l zbytkového cukru
14,5 % alkoholu
Vznikla rozmarem, vnuknutím okamžiku a je kupáží Pinot Noir (40 %), Pinot Blanc (30 %) a Pinot Gris (30 %). Pinoty se propojily a vytvořily chutě, které samostatně neodhalují, v Piñotce tak můžete hledat černé třešně, švestky/povidla, maliny, višně, čokoláda, šípek a brusinky. Perfektní zákuskové víno po obědě. Nejlepší je vychutnat samostatně, přesto nám snoubí s domácí piškotovou buchtou bez cukru s lesními plody.
Pinot Noir, barrique (VICI)
2019
suché
0,75 l objemu
550
25,5° ČNM cukru při sběru
5 g/l kyselinky
2 g/l zbytkového cukru
15,5 % alkoholu
Devatenáctka je nabouchaná. Opět vaše oblíbené třešně v čokoládě, díky vyzrálosti hroznů mnohem výraznější než obvykle. Postupovali jsme extra šetrně, aby všechna aromata zůstala zachována. Lepší než kytice na romantickou schůzku.
Dornfelder, barrique (VICI)
2020
suché
0,75 l objemu
550
21° ČNM cukru při sběru
5,2 g/l kyselinky
1 g/l zbytkového cukru
14 % alkoholu
Trnky s ostružinami, černým rybízem a brusinkovou marmeládou. Čokoláda, káva, pepř. Nádherné, plné, krbové víno. Pěkně se pije už teď, další rok na láhvi zjemní „Dolfíka“ do smetanových tónů.
Alibernet, barrique (VICI)
2019
suché
0,75 l objemu
550
20° ČNM cukru při sběru
4,4 g/l kyselinky
1 g/l zbytkového cukru
14 % alkoholu
Sušené šípky, josta, fíky a černý čaj s hřebíčkem, makový koláč, to vše zabaleno do čerstvě vydělané kůže. Divočina, která potřebuje aspoň 3 roky v láhvi, aby taniny správně zesládly, proto uložte do archivního sklepa. Perfektně se páruje ke zvěřinovému guláši.
Cuvée „Šantal“, barrique (VICI)
2019
suché
0,75 l objemu
550
22° ČNM cukru při sběru
4,63 g/l kyselinky
1 g/l zbytkového cukru
14 % alkoholu
Trnky v kávové čokoládě s ostružinami a borůvkami. Jemné a plné víno ke spláchnutí úmorného dne v korporátu.
Josef Medek
+420 773 580 566
Na kopci 68
686 01 Uherské Hradiště