Předchozí stránka
Další stránka

Degustace vín v Uherském Hradišti

Od 4 lidí až po autobus

Že vás pohostíme dobře dokládají pětihvězdičkové recenze na Googlu nebo Facebooku. Zajistíme jídlo i nocleh přímo ve vinařství nebo v partnerském hotelu Fabrika. K dispozici máme dva sklepy: malý do 10 lidí a velký do 35 degustujících. Organizujeme firemní a soukromé akce až do 70 lidí, buď ve sklepě Synot v Mařaticích, Františkánských sklepích v centru Uherského Hradiště nebo v blízkém Skanzenu Rochus.

1. „Na pohárek“ aneb rychlokošt na stojáka

Nahrneme se do sklepa na hodinu a půl kdykoli během dne, popovídáme si nad 8 vzorky vín o tom, co vás o vinaření zajímá. Ideální zastávka cyklovýletu nebo pěškobusu za 350 Kč za jednoho koštujícího. Vhodná varianta pro výběr vín na svatbu, mimo jiné doporučíme potřebné množství lahví, vhodné párování ke svatebnímu menu a správné podávání vín.

2. „Ukaž, co máš“ aneb pořádný košt

S pořádným koštem máme na 12-15 vzorků celé 3 hodiny za 550 Kč za osobu. To už stihneme koštnout všechna mladá vína i nějakou dobrotu k zakousnutí a stále ještě odejdete pevným krokem. Začátek degustace plánujeme tak, abyste měli těsně po obědě nebo po večeři, ideálně ve 13 nebo 20 hodin.

3. „Toho mi ulej“ aneb pořádný košt i s popíjením

Po 12+ vzorcích řízené degustace popijeme podle toho, co vám chutná — nutno počítat s rizikem, při odchodu ze sklepa už budete mít lehčí hlavu. Čeká vás pořádný košt a po něm posezení u vína, celkem tedy 5 hodin ve sklepě za 850 Kč na jednoho. Provázet nás budou domácí dobroty, například proslavená paštika paní Medkové, Jožkovy uzeniny nebo čerstvě rozpečený sýrový chléb. Ideální začátek je v 19 hodin.

4. „Tož sa neomezuj!“ aneb jídla a vína, co zvládnete

Koštujte bez limitů. V ceně 1250 Kč na osobu máte koštované vzorky vín, pořádný oběd nebo večeři, ať už to jsou naložené steaky na grilu, pečená kuřata, řízky nebo knedlo-zelo-vepřo-andré - vše párováno s naším vínem. V průběhu vaší akce „snášáme“ další dobroty, dokud vám pupky nezačnou lézt z kalhot. Samozřejmostí jsou domácí uzeniny, paštika paní Medkové, voda a podobné nezbytnosti. Na konkrétní podobě programu se už domlouváme v závislosti na velikosti vaší skupiny a příležitosti, k jaké se u nás sejdete. Svatba přeci jen probíhá trochu jinak než firemní porada :) začínáme zpravidla v 17 nebo 18 hodin.

5. „Kopni do vrtule“ aneb degustace u vás v kanceláři, na svatbě nebo oslavě

Pozvěte si nás na firemní večírek, oslavu nebo jakoukoli jinou akci. Umíme jak skupinovou formu s mikrofonem i bez, tak obsluhu jednotlivých stolů a skupinek. Ideální na svatby během focení — zabavíme vám hosty tak, aby novomanželé nikomu nechyběli. Degustace přijde na 350 Kč za účastníka, 8 Kč/km, navíc můžeme dovézt víno vhodné na přípitek k menu i na popíjení během dne.

6. „Šáhni do archivu“ aneb degustace archivních vín

Zaučíme vás do tajů archivních vín: jak správně vína do archivu vybírat, jak je skladovat a kontrolovat a jak je po otevření podávat, abyste si archivní láhev maximálně vychutnali. Příště už nebudete váhat, jak se starou lahví pracovat a archív se tak stane vrcholným bodem vašich večírků. Počítat můžete s 10 vzorky archivních vín. Zážitek vás vyjde na 2000 Kč za skupinku + 550 Kč na osobu, rezervace je nutná přinejmenším s dvoudenním předstihem.

7. „Napáruj nám to“ aneb obědové párovací menu

Stavíte se za námi v poledne, během předkrmu si řekneme, jak správně degustovat víno a s každým dalším chodem se dozvíte, jak si párované menu vychutnat nejlépe. Od 4 osob, 5 chodů vyladěných s naším vínem, 1850 Kč na osobu, ideální rezervovat místo oběda. Z menu se můžete těšit třeba na naši legendární paštiku s cibulovou marmeládou, steak na grilu s čočkovým salátem nebo tatarák na máslových topinkách.

Aspoň 4 degustující

Skupinky nepřipojujeme, protože s tím nemáme dobré zkušenosti, Když si lidé nesednou, je z toho jen mrzení... a ve sklepě má být klídek a pohoda. Uděláme degustaci klidně i pro jednotlivce nebo pár, minimální cena je však jako za 4 hosty. Výhodou je, že se naplno věnujeme jen vám a zaručeně vás nikdo nebude rušit – to je pak perfektní dárek třeba na oslavu výročí. Budeme navíc mít větší rozpočet, tak můžeme otevřít nějakou zajímavou láhev nebo přidat více jídla.

Ideálně do půlnoci

Ponocování nedělá dobře nikomu z nás, proto od půlnoci účtujeme 1000 Kč za každou další hodinu – v 10 lidech pouhá stovka na jednoho. A abyste z toho taky něco měli, je v tom samozřejmě započteno i další vypité víno :-) u nejvyšší varianty degustačního večera doporučujeme posouvat začátek tak, ať to na pohodu vyjde do té půlnoci.

Ubytování u Medků

Ubytování a noční dopravu pro vás zajistíme, ať se nám ovíněni nezatouláte ve vsi. K dispozici máte vlastní koupelnu, kuchyň, televizi a vše potřebné. Kousek od sklepa ubytujeme až 16 lidí (pro ne-páry 13). Nabízíme 3 apartmány, celkem 6 místností (podrobnosti o dvou ze tří apartmánů zde). Pokud je ubytování spojené s degustací, vyjde vás na 550 Kč za osobu a noc, bez degustace může být cena vyšší, v závislosti na ceně za celý apartmán. Pro větší party zajistíme ubytování v hotelu Fabrika, ve vzdálenosti 1,2 km, tj. 20 minut pohodové chůze od sklepa.

Buďte připraveni

Degustovat budeme ve sklípku, kde je běžně kolem 12 stupňů i během horkého léta, proto si vemte s sebou něco teplejšího. Pozor na to, že chlad může prostupovat i od nohou. O vinařské etiketě si můžeme popovídat během degustace, nicméně jednu věc potřebujete znát dopředu: před degustací prosím vynechte jakékoli parfémy, toaletní vody, deodoranty, výrazně vonící prádlo atp. Pokud budete na degustaci cítit aviváž, nevychutnáte si tak dobře jemné nuance koštovaných vín. Pokud si chcete vychutnat i první vzorky naplno, doporučujeme vynechat ústní vody, žvýkačky, mentolky, cigarety a kávu.

Rezervujte co nejdříve

Často klapne i last-minute, ale stejně - ozvěte se prosím co nejdříve, ať vám termín aspoň předběžně zarezervujeme. Jaromír, vinařův zeťák, s vámi projde všechny detaily a organizaci:

Jaromír Dvořáček
vase@vinarstvimedek.cz
+420 608 667 701

Těšíme se na vás,

Jožka a Jaromír

Josef Medek
+420 773 580 566
Na kopci 68
686 01 Uherské Hradiště