Předchozí stránka
Další stránka

Degustace vín a degustační večery ve sklípku

Degustace od 4 hostů až po autobus v Uherském Hradišti

Že vás pohostíme dobře dokládají pětihvězdičkové recenze na Googlu nebo Facebooku. Zajistíme jídlo i nocleh přímo ve vinařství nebo v partnerském hotelu Fabrika. K dispozici máme dva sklepy: malý do 10 lidí a velký do 35 degustujících. Organizujeme firemní a soukromé akce až do 70 lidí. Naléváme pouze kvalitní vína, která půjdou do lahví nebo už jsou lahvovaná.

1. „Na pohárek“ aneb rychlokošt na stojáka — 350 Kč

Nahrneme se do sklepa na hodinu a půl, popovídáme si nad 8 vzorky bílých vín z naší základní řady. Prozradíme vše, co vás o vinaření a víně zajímá, můžeme si ukázat, jak se víno správně degustuje a jak k vínům přistupujeme. Ideální zastávka cyklovýletu nebo pěškobusu. Vhodná varianta pro výběr vín na svatbu, mimo jiné doporučíme potřebné množství lahví, párování ke svatebnímu menu a správné podávání vín.

2. „Ukaž, co máš“ aneb pořádný košt — 550 Kč

S pořádným koštem máme na 12-15 vzorků celé 3 hodiny. To už stihneme koštnout všechna mladá bílá vína i nějakou dobrotu k zakousnutí a stále ještě odejdete pevným krokem. Začátek degustace plánujeme tak, abyste měli těsně po obědě nebo po večeři, ideálně ve 13 nebo 19 hodin.

3. „Toho mi ulej“ aneb pořádný košt i s posezením — 850 Kč

Po 12+ vzorcích řízené degustace popijeme podle toho, co vám chutná — nutno počítat s rizikem, při odchodu ze sklepa už budete mít lehčí hlavu. Čeká vás pořádný košt a po něm posezení u vína, celkem tedy 4 hodiny ve sklepě. Provázet nás budou domácí dobroty, například proslavená paštika paní Medkové, Jožkovy uzeniny nebo čerstvě rozpečený sýrový chléb. Ideální začátek je v 19 hodin.

4. „Tož sa neomezuj!“ aneb jídla a vína, co zvládnete — 1250 Kč

Koštujte bez limitů. Vzorky vín koštujete včetně červeného, pořádný oběd nebo večeři, ať už to jsou naložené steaky na grilu, pečená kuřata, řízky nebo knedlo-zelo-vepřo - vše párováno s naším vínem. V průběhu vaší akce „snášáme“ další dobroty, dokud vám pupky nezačnou lézt z kalhot. Samozřejmostí jsou domácí uzeniny, paštika paní Medkové, voda a podobné nezbytnosti. Na konkrétní podobě programu se už domlouváme v závislosti na velikosti vaší skupiny a příležitosti, k jaké se u nás sejdete. Svatba přeci jen probíhá trochu jinak než firemní porada :) začínáme zpravidla v 17 nebo 18 hodin.

5. „Aj něco navíc“ aneb pro večer fajnšmekry — 2550 Kč

Vše, co platí pro variantu „Tož sa neomezuj!“, a k tomu navíc:

  1. Vlastnoručně si nalahvujete 3 vína, která si odvezete
  2. Koštnete 3 perly z našeho archivu a naučíme se s archivy správně pracovat
  3. Dostanete 3 chody párované s víny (domácí paštika, tatarák a hummus) a ukážeme si, jak si párované menu nejlépe vychutnat

Tohle už je docela jízda, ideální je proto začít od 4 hodin odpoledne.

6. „Šáhni do archivu“ aneb degustace archivních vín

Zaučíme vás do tajů archivních vín: jak správně vína do archivu vybírat, jak je skladovat a kontrolovat a jak je po otevření podávat, abyste si archivní láhev maximálně vychutnali. Příště už nebudete váhat, jak se zralými víny pracovat a archív se tak stane vrcholným bodem vašich večírků. Počítat můžete s 10 vzorky 3-15 let starých vín. Zážitek vás vyjde na 2000 Kč jednorázově za skupinku + cena za osobu dle některé varianty výše (550-2550 Kč). Rezervace je nutná s přinejmenším dvoudenním předstihem.

7. „Napáruj nám to“ aneb obědové párovací menu

Stavíte se za námi v poledne, během předkrmu si řekneme, jak správně degustovat víno a s každým dalším chodem se dozvíte, jak si párované menu vychutnat nejlépe. Od 4 osob, 5 chodů vyladěných s naším vínem, 1850 Kč na osobu, ideální rezervovat místo oběda. Z menu se můžete těšit třeba na naši legendární paštiku s cibulovou marmeládou, steak na grilu s čočkovým salátem nebo tatarák na máslových topinkách.

8. „Kopni do vrtule“ aneb degustace u vás v kanceláři, na svatbě nebo oslavě

Pozvěte si nás na firemní večírek, oslavu nebo jakoukoli jinou akci. Umíme jak skupinovou formu s mikrofonem i bez, tak obsluhu jednotlivých stolů a skupinek. Ideální na svatby během focení — zabavíme vám hosty tak, aby novomanželé nikomu nechyběli. Degustace přijde na 350 Kč za účastníka + 8 Kč/km. Navíc můžeme dovézt vína vhodná od přípitku, přes párování s menu i na popíjení během dne.

Hodí se vědět

Aspoň 4 degustující

Skupinky se snažíme nespojovat, protože s tím nemáme dobré zkušenosti. Když si nesednete s dalšími hosty, je z toho jen mrzení... a ve sklepě má být klídek a pohoda. Uděláme degustaci klidně i pro jednotlivce nebo pár, minimální cena je však jako za 4 hosty. Výhodou je, že se naplno věnujeme jen vám a zaručeně vás nikdo nebude rušit – to je pak perfektní dárek třeba na oslavu výročí. Budeme navíc mít větší rozpočet, tak můžeme otevřít nějakou zajímavou láhev nebo přidat více jídla.

Ideálně do půlnoci

Ponocování nedělá dobře nikomu z nás, proto od půlnoci účtujeme 1000 Kč za každou další hodinu – v 10 lidech pouhá stovka na jednoho. A abyste z toho taky něco měli, je v tom samozřejmě započteno i další vypité víno :-) u nejvyšší varianty degustačního večera doporučujeme posouvat začátek tak, ať to na pohodu vyjde do půlnoci.

Ubytování u Medků

K dispozici máte vlastní koupelnu, kuchyň, televizi a vše potřebné. Kousek od sklepa ubytujeme až 16 lidí (pro ne-páry 13). Nabízíme 3 apartmány, celkem 6 místností (podrobnosti o dvou ze tří apartmánů zde). Pokud je ubytování spojené s degustací, vyjde vás na 550 Kč za osobu a noc, bez degustace může být cena vyšší, v závislosti na ceně za celý apartmán. Pro větší party zajistíme ubytování v hotelu Fabrika, ve vzdálenosti 1,2 km, tj. 20 minut pohodové chůze od sklepa. Taxi vám rádi objednáme.

Buďte připraveni

Degustovat budeme ve sklípku, kde je běžně kolem 12 stupňů i během horkého léta, proto si vemte s sebou něco teplejšího. Teplomilným jedincům může být chladno i od nohou, teplejší boty tak můžou přijít vhod.

O vinařské etiketě si můžeme popovídat během degustace, přesto jednu věc je praktické znát dopředu: před degustací vynechte jakékoli parfémy, toaletní vody, deodoranty, výrazně vonící prádlo atp. Pokud budete na degustaci cítit aviváž, nevychutnáte si tak dobře jemné nuance koštovaných vín. Pokud si chcete vychutnat i první vzorky naplno, doporučujeme odolat ústním vodám, žvýkačkám, mentolkám, cigaretám a kávě.

Rezervujte co nejdříve

Často klapne i last-minute, ale stejně - ozvěte se prosím co nejdříve, ať vám termín aspoň předběžně zarezervujeme. Jaromír, vinařův zeťák, s vámi projde všechny detaily a organizaci:

Jaromír Dvořáček
vase@vinarstvimedek.cz
+420 608 667 701

Těšíme se na vás,

Jožka a Jaromír

Josef Medek
+420 773 580 566
Na kopci 68
686 01 Uherské Hradiště